POHÁDKY

BUDULÍNEK MANDELINKA

Pohádková komedie s písničkami pro všechny děti z mateřských škol a 1. stupňů základních škol.

V pohádce podle Josefa Lady není Budulínek žádný hodný chlapeček, ale pořádné kvítko. Neposlouchá dědečka, zlobí jako třída dětí. Není se tedy čemu divit, že si ho liško na ocásku odveze až do svého doupěte. Chudák liška netuší jakou "veš" si nasadila do kožichu. Její slušně vychovaná liščata dostanou školu největšího lumpa z širokého okolí. Nakonec nezbyde lišce nic jiného než žebrat u dědečka, aby si toho nezvedeného Budulínka odvedl domů... Dědeček by, ale raději liščátka. Jak tohle dopadne?

Hudební pohádka je kombinací živých herců a velkých loutek.

FOTOGALERIE

Délka představení: cca. 45. minut

 

TŘI POHÁDKY DO KAPSY

Pásmo tří klasických pohádek v netradičním zpracování plném humoru pro všechny děti z mateřských škol a 1. stupňů základních škol.

První pohádkou je známá pohádka, kde hlavní hrdinkou je Karkulka v červených šatech,  která se vypraví popřát babičce k narozeninám. Tím spojitost s klasickým zpracováním končí. Karkulka totiž bydlí s tatínkem. Ten s ním má spoustu starostí. třeba tu, že Karkulka neposlouchá, proto se ji cestou k babičce rozhodne vyzkoušet. Převlékne se za vlka a přichystá si na Karkulku hned několik zkoušek cestou a věřte nebo ne nakonec mu s tím pomůže i babička.

Druhá pohádka "Otesánek" je v podstatě kuchařskou show, kde dva kuchaři s využitím kuchyňského náčiní (hrnec, vařečka, struhadlo, mísy...) zahrají celou pohádku o neustále hladovém Otesánkovi.

Poslední pohádka se jmenuje "Čert a Káča". Z tradiční pohádky jsme si opět vypůjčili postavy čerta, hubaté Káči, která hledá ženicha a dobrosrdečného ovčáka. V našem provedení se děti naučí, jak je důležité umět dobře číst a psát velká písmena.

Představení hrají tři profesionální herci: Marcela Magdová, Josef Hejcman a Šimon Pečenka.

Scéna je tvořena  paravánem o velikosti 3 x 2 metry, který jako praktický kapsář s motivy všech tří pohádek slouží pro úschovu některých součástí představení

Délka představení: cca. 60.minut

Technické podmínky: Hrací prostor  min. 4 x 3 metry, 220V

FOTOGALERIE Z PŘEDSTAVENÍ

 

 

O HLOUPÉM HONZOVI

Veselá pohádka pro všechny děti z mateřských škol a 1. stupňů základních škol.

O našem Honzovi je známo, že je nejhloupějších hlupákem z celého kraje. Jediný, kdo nad ním ještě nezlomil hůl je jeho táta, ale i

jemu jednoho dojde trpělivost. Pak pošle Honzu do světa, aby našel alespoň tři hloupější než je on sám.

Jestli se mu to podaří a nebo ne se dozvíte v představení pohádkové komedie "Hloupý Honza".

Scéna je tvořena  paravánem o velikosti 3 x 2 metry, který ve několika změnách mapuje Honzovu cestu do světa i jeho rodný domek.

Délka představení: cca. 45.minut

Technické podmínky: Hrací prostor  min. 4 x 3 metry, 220V

FOTOGALERIE HLOUPÝ HONZA

 

DOKTORSKÁ POHÁDKA

Představení pro děti ve věku od 3. do 10. let.

Pohádková komedie vznikla volně na motivy stejnojmenné pohádky Karla Čapka. V lese na kopci Hejšovina bydlí nedobrý čaroděj Magiáš. Ten nemá rád lidi a nejvíc hodného doktora z Kostelce, který pomáhá nejen lidem, ale také pohádkovým bytostem z Hejšoviny. Nakonec sám čaroděj bude jeho pomoc potřebovat. V pohádce se můžete těšit také na hejkala,vodníka, ohnivého muže a dokonce i na papouška.

Scéna je tvořena  paravánem o velikosti 3 x 2 metry, který ve dvou změnách znázorňuje čarodějovo doupě na Hejšovině a lékařskou ordinaci v Kostelci.

Délka představení: cca. 45.minut      Technické podmínky: Hrací prostor  min. 4 x 3 metry, 220V

FOTOGALERIE DOKTORSKÁ POHÁDKA

 

 

KOUZELNÁ LUCERNA

Představení pro děti ve věku od 3. do 10. let.

Hudební pohádková komedie plná písniček napsaná volně na motivy pohádky H. Ch. Andersena "Křesadlo" vypráví příběh prince Jonatána, který se vrací ze světa domů. V začarovaném lese potká zákeřnou čarodějnici. Její studna ukrývá kouzelnou lucernu plnící všechna přání. Čarodějnice nachystá princi mnoho překážek a nástrah. Dokonce potkáme i lidožravého obra.... A jak to dopadne? Přijďte se podívat do divadla.

Hrají živí herci.

Scéna je tvořena  paravánem o velikosti 3 x 2 metry, který ve třech změnách znázorňuje perníkovou chaloupku, louku s domkem báby bylinkářky a diamantovou horu.

Délka představení: cca. 45.minut  Technické podmínky: Hrací prostor  min. 4 x 3 metry, 220V

FOTOGALERIE KOUZELNÁ LUCERNA

 

KAPSÁŘ PLNÝ POHÁDEK

Interaktivní představení pro děti ve věku od 3. do 10. let.

Hlavním dramaturgem a hnacím motorem představení jsou právě dětští diváci, kteří plně a aktivně ovlivňují dění na jevišti po celou dobu představení. Práv děti rozhodují jakým směrem se bude představení ubírat, co bude jeho součástí.

Vše samozřejmě pod vedením profesionálních herců a animátorů.

Scéna je tvořena jednodílním paravánem o velikosti 3 x 2 metry, který znázorňuje obří kapsář ukrývající rekvizity a možné součásti pohádkového představení.

Délka představení: cca. 45.minut

Technické podmínky: Hrací prostor  min. 4 x 3 metry, 220V

 

ČERVENÁ KARKULKA

Netradiční zpracování klasické pohádky "O červené karkulce" v úpravě pro děti ve věku od 3. do 10.let.

Představení je kombinací živých herců a loutek. Vypráví známý příběh holčičky s červeným čepcem, babičky, vlka a myslivce. Svěží a vtipné představení zaujme malé i větší diváky.

Hrají herečky pražských divadel Markéta Burešová a Marcela Magdová

Délka představení cca. 45.minut

 

 

 

PETŘÍK V POHÁDCE

Pohádkové vyprávění, pro menší děti, o malém klaunovi, který se dostane do pohádkové země, kde je vše dovoleno a všechno se může...

Představení je kombinací živých herců a loutek.

Hrají herečky pražských divadel Markéta Burešová a Marcela Magdová

Délka představení cca. 45.minut

 

 

SLEPENÁ POHÁDKA

 

Víte, co se může stát, když Jeníček s Mařenkou potkají na paloučku v lese Červenou Karkulku? Tak právě o tom je naše "Slepená pohádka" napsaná na motivy klasických českých pohádek. Děj, který je plný humoru i napětí, je doplněn známými písničkami z pohádek.

Pohádka zaujme zejména menší diváky, je vhodná pro děti z mateřských škol a děti na prvním stupni základních škol. Představení trvá cca 50 minut bez přestávky. Hlavní roli hraje herec/zpěvák z Hudebního divadla v Karlíně Jaroslav Beneš spolu se třemi dětmi z uměleckých rodin. Jedná se o činohru bez loutek.

 

 

 

 

KLASICKÉ POHÁDKY

Dvě klasické loutkové pohádky v podání herečky a písničkářky Kamily Škvrnové určené pro děti z mateřských škol. "Bajaja" - loutková pohádka a
"Zlatovláska" - loutková pohádka
Délka představení: cca. 45. minut

 

 

 

 

 

 

 

ANDERSENOVKY

Malenka, krásná panenka - loutkoherecká pohádka s písničkami a kytarou

O statečném vojáčkovi a malé tanečnici - loutkoherecká pohádka s písničkami a kytarou

- technické požadavky - hrací prostor 3 x 3 m

Délka pořadu cca. 45 minut

 

POHÁDKOVÁ FARMA

Když skončí zima je na farmě hromada práce. Přijde nečekaná návštěva a farmář Šimon se tak musí postarat nejen o farmu, ale také o návštěvu. Děti v hledišti se tak stávají aktivními účastníky představení. Pomáhají s úklidem, sázejí s farmářem doknce i řepu.

Interaktivní pohádkové představení pro děti od 3. do 7. let.

Délka představení cca. 45. minut

 

 

ZA KOMÍNEM

Puhádkový muzikál...