HUDEBNÍ POŘADY

 

BÝT STÁLE MLÁD

Nový hudebně-zábavný program věnovaný písničkám, které prověřil čas a ukrývají v sobě životní energii, lásku i domov. Z pestré palety písniček vybírám např.: Být stále mlád, Mistrál, Tuhle rundu platím já, Můj rodný dům, Kdyby sis oči vyplakala, Což takhle dát si špenát a další. To všechno propojeno zajímavostmi o písničkách, zpěvácích a autorech. Zpívá a slovem provází Šimon Pečenka. Délka cca. 70 minut.
 
 
 

ABECEDA PÍSNIČEK I a II

Hudebně - zábavný pořad, který vás ve dvou samostatných představení zve do světa oblíbených písniček různých žánrů. Jak se mezi muzikanty říká od Bacha až po Vlacha. V "Abecedě písniček" si každý najdete právě tu svou oblíbenou.
Vybrané písně jsou, jak název napovídá, seřazeny podle abecedy. Samozřejmě jako vždy platí, že každá písnička je spojena s nějakou zajímavostí o autorech nebo interpretech. Zpívá a slovem provází Šimon Pečenka. Délka pořadu cca. 70 minut.
 
ABECEDA PÍSNIČEK I

A – Až já půjdu do nebe, B - Babetta, C – Cikánka, Č – Čaroděj Dobroděj, D - Dajána, E - Eldorádo, F – Funiculi - funicula, G - Granada, H – Hello Dolly, CH – Chlupatý kaktus, I – Il canto, J – Jak ten čas letí, K – Kdyby ty muziky nebyly, L – Lady carneval

 

ABECEDA PÍSNIČEK II

M – Mám malý stan, N – Námořnickej bál, O – Oči sněhem zaváté, P – Paráda, Q – Que serra, serra ( Co má být má být ), R – Růže z Texasu, Ř – Řekni kde ty kytky jsou, S – Sladké hlouposti, Š – Šumařinka, T – Tam za lesem znám hospodu, U – Už z hor zní zvon, V – V ulici kde žiješ, Y - Yesterday, Z - Zbraslavská, Ž – Život je jen náhoda

NENÍ KAREL JAKO KAREL

Hudební program, kde hlavním vodítkem je právě jméno Karel vám představuje největší hity hned několika nositelů tohoto jména.
Můžete se těšit na velké hity zpěváků Karla Černocha, Karla Gotta, Karla Hály, Karla Hašlera, Karla Štědrého a Karla Zicha.
Ale to stále není všechno. Nesmíme zapomenout na hudebního skladatele Karla Svobodu a nebo třeba orchestr Karla Vlacha.
Živě zpívané písničky, které zcela jistě znáte a můžete si je zazpívat společně s průvodcem pořadu, zpěvákem a moderátorem, Šimonem Pečenkou. To vše spojeno perličkami a zajímavostmi ze života všech zmíněných Karlů.
 
Pořadem provede a zpívá Šimon Pečenka + 1x technický doprovod
Délka pořadu cca. 70 minut

FILMOVÉ STŘÍPKY

Obnovená premiéra oblíbeného komponovaného pořadu složeného z hudby stříbrného plátna a televizní obrazovky.
Písničky z filmů, seriálů a pohádek proložené vyprávěním o hercích, autorech písniček a zajímavostech z pořadů, kde se objevily.
Oproti původnímu pořadu z roku 2008 jsme rozšířili rozsah písniček a jejich pestrost.
V pořadu se diváci mohou těšit například na tyto písně:
1/  Směs písní Oldřicha Nového  ( UKÁZKA - Směs písní Oldřicha Nového )
2/  Směs písní Karla Hašlera
3/  Přednosta stanice
4/  CaK polní maršálek
5/  Hříšní lidé města pražského
6/  Směs písní z pohádek
7/  Jdi za štěstím
8/  Když jdou na mužského léta
9/  Když máš v chalupě orchestrion
10/ Tenkrát na západě
11/ Dobrou noc
a další

Pořadem provede a zpívá Šimon Pečenka + 1x technický doprovod

Délka pořadu: cca. 70 minut

 

HEZKY OD PODLAHY

Celý program je složený ze slavných hitů české dechovky. Zazní mimo jiných "Šumařinka", "Cikánka", "Zbraslavská", "Kdyby ty muziky nebyly", "Přes dvě vesnice" a ještě mnoho dalších.
Jak už se v našich hudebních pořadech stalo zvykem vše je spojeno mluveným slovem. Zajímavostmi, které jste o dechovce, o její historii a jejích známých protagonistech možná ani nevěděli.
 
Pořadem provází a zpívá váš starý známý Šimon Pečenka.
Délka pořadu: cca. 70 minut

LÉKOŘICE V.N.

- Václav Neckář patří k velmi oblíbeným zpěvákům. Na přání mnoha z vás jsme připravili hudebně - zábavný program věnovaný právě jemu a jeho písničkám. Kdo by neznal "Lékořici", "Půlnoční", "Stín katedrál", "Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě", "Doktor Dam Di Dam" a mnoho dalších.

Jako tradičně nechybí průvodní slovo plné zajímavostí  a perliček ze života Václava Neckáře.

Délka pořadu: cca. 70. minut

 

 "POPELKY KARLA ČERNOCHA"

- hudebně zábavný pořad věnovaný charizmatickému zpěvákovi Karlu Černochovi a samozřejmě jeho tvorbě. Zajímavosti ze života Karla Černocha, průřez písničkami. Uslyšíte: "Popelky" , " Zrcadlo", "Láska prý", "Večerníček" a další.  Vypráví a zpívá Šimon Pečenka.

Délka pořadu: 70.minut .

 

HEJ PÁNI KONŠELÉ

- hudební pořad pro seniory věnovaný králi českých zpěváků, mistru Karlu Gottovi a jeho písním. K písním „Oči sněhem zaváté“, Kávu si osladím“,

„Lady Carneval“, „Hej páni konšelé“ a dalším přidá průvodce pořadem a zpěvák Šimon Pečenka také mnoho zajímavostí profesionální kariéry

zlatého slavíka Karla Gotta.

Délka pořadu: cca. 70. minut

 

HÁDÁNÍ S PÍSNIČKOU

Hudebně - soutěžní pořad "Hádání s písničkou" přináší nejen směs písniček na které se nezapomíná. Věčně zelené melodie Vás provedou 20. stoletím, ale to není rozhodně vše. Přítomní diváci se mohou zúčastnit soutěžního kvízu a odnést si vítěznou odměnu. Stačí jen si užívat společné chvíle s přáteli a poslouchat líbivé melodie skrývající odpovědi na kvízové otázky.

Délka pořadu: 90. - 120. minut

 

 

ŽIVOT JE JEN PÍSNIČKA

Dvě divadla, která mají mhoho společného. Obě divadla, přestože jejich data založení od sebe dělí 33. let, mají mnoho společného. Originální smysl pro humor, přízeň diváků, ale také nezapomenutelné písničky.

Tentokrát se budeme věnovat písničkám Osvobozeného divadla a Divadla Semafor. Možná Vás překvapí kolik mají společného.

V pořadu zazní mnoho známých melodií od Davida a Goliáše přes Život je jen náhoda až po semaforský hit Babetta. Navíc přidáme mnoho zajímavých informací o obou divadlech.

Délka pořadu cca. 70.minut

 

PÍSNIČKY KARLA HAŠLERA

Hudební komponovaný pořad věnovaný králi české písničky Karlu Hašlerovi. Celým pořadem se prolínají veselé i smutné zajímavosti ze života Karla Hašlera. Dozvíte se, co ho přivedlo k písničkám, jak vznikly bonbóny "Hašlerky" nebo kolik písniček mistr napsal.

Část písniček je připravena podle originálních not z nakladatelství Karla Hašlera a Mojmíra Urbánka bez úprav.

Zazpívat si můžete mimo jiné písničky: Po starých zámeckých schodech, Kluci plešatí, Ručičky nebojte se, Za strahovskou bránou, Staré topoly či Písničku českou.

Délka pořadu cca. 70.minut

 

 

PÍSNIČKY KARLA HÁLY

Charizmatický, prostovlasý zpěvák Karel Hála se narodil v Hradci Králové. Zpíval s orchestry Karla Vlacha a Karla Krautgartnera. Karel Hála je považován za jednoho z nejlepších swingařů druhé poloviny minulého století.

V pořadu zazní také skladby Lodí bílou, Dívka toulavá, Dájo nevolej a další

Délka pořadu cca. 70. minut

 

 

 

 

 

 

TROCHA KLASIKY

Opera, klasický muzikál a opereta - to je pojítko pořadu "Trocha klasiky". Známé střípky z klasických děl obohacené o zajímavosti o autorech, interpretech i předlohách.

V pořadu zazní například La Donna Mobile, Nessun Dorma, En Aranjuez Con Tu Amor, Granada, Funiculi Funicula a další...

Délka pořadu cca. 70. minut

 

PÍSNIČKY RUDOLFA CORTÉZE

Více než 3500 písní natočil idol 50. - 70. let minulého století - barytonista Rudolf Cortéz. O životě, o chudobinci, o práci a také o nemoci, která jej postihla na sklonku života.

V pořadu zazní takéVáš dům šel spát, Láska bez hádky, Krokodýlí slzy, Bella Maria a další.

Délka pořadu cca. 70.minut

 

 

 

 

 

PÍSNIČKY MILANA CHLADILA

Populární baryton Milan Chladil. Vyprávění o člověku s velkým srdcem, který žil víc než na 150% procent. Byl sólistou orchestru Karla Vlacha a mužkou polovinou známého pěveckého dua Chladil a Simonová.

V pořadu zazní Borůvkový vrch, Jak je krásné lásku dát, Za rok se vrátím, Granada, Děti z Pyrea....

Délka pořadu cca. 70.minut

 

 

 

PÍSNIČKY WALDEMARA MATUŠKY

Vzpomínky na kovboje patří zpěváku, herci a hráči na benžo o kterém kritici říkali, že má hlas jemuž uvěříte. Hity Waldemara Matušky a k tomu vyprávění veselé a zajímavé.

Zazní také Růže z Texasu, Jo třešně zrály, Tereza a další.

Délka pořadu cca. 70.minut

 

 

 

 

 

FILMOVÉ PÍSNIČKY

Hudební komponovaný pořad složený z hudby stříbrného plátna. V první polovině minulého století bylo krásným zvykem do každého filmu zařadit písničku nebo dvě, které se celým filmem prolínají.

Právě z těchto písniček, zajímavostí z natáčení a vyprávění o hercích je složený  pořad "Filmové písničky "

Zazní například: Dívka v modrém, Jen pro ten dnešní den, Přednosta stanice, David a Goliáš, Písnička česká ....

Délka pořadu cca. 70.minut

 

 

PÍSNIČKY VLADIMÍRA DVOŘÁKA

Konferenciér, scénárista a příležitostný herec Vladimír Dvořák byl také vynikajícím textařem, který přebásnil do češtiny mnoho zahraničních hitů. Mnohdy si ani neuvědomujeme kolik písní známe právě díky němu. Písničky, vyprávění o životě a také mohology Vladimíra Dvořáka.

V pořadu uslyšíte mimo jiných Nelly Gray, Dobrou noc, Je po dešti, Tam za lesem ...

Délka pořadu cca. 70.minut

 

 

 

 

 

MUZIKÁL, CHANSONY A KLASIKA

Netradiční spojení tří hudebních stylů, v podání profesionálních umělců, vhodné pro celovečerní hudební večer plný hudebních zážitků nebo jako vhodný doplněk Vaší společenské, kulturní či sportovní akce.

Muzikálové melodie v podání Františka Pytlouna, chansony v podání herečky a zpěvačky Markéty Burešové, klasické skladby v podání barytonisty Šimona Pečenky.

Délka: 30. -  90. minut

 

 

ADVENTNÍ / VÁNOČNÍ KONCERT ŠIMONA PEČENKY

Kouzlo nejkrásnější svátků roku přináší slavnostní atmosféru, ke které patří vůně cukroví, vůně kadidla a jímavé melodie.

Klasické skladby "Ave Maria", "Panis Angelicus", "Adeste Fideles" a mnoho dalších v podání uhrančivého barytonu Šimona Pečenky.

Délka: 30. -  60. minut