HUDEBNÍ POŘADY

 

BÝT STÁLE MLÁD

Nový hudebně-zábavný program věnovaný písničkám, které prověřil čas a ukrývají v sobě životní energii, lásku i domov. Z pestré palety písniček vybírám např.: Být stále mlád, Mistrál, Tuhle rundu platím já, Můj rodný dům, Kdyby sis oči vyplakala, Což takhle dát si špenát a další. To všechno propojeno zajímavostmi o písničkách, zpěvácích a autorech. Zpívá a slovem provází Šimon Pečenka. Délka cca. 70 minut.
 
 
 

ABECEDA PÍSNIČEK I a II

Hudebně - zábavný pořad, který vás ve dvou samostatných představení zve do světa oblíbených písniček různých žánrů. Jak se mezi muzikanty říká od Bacha až po Vlacha. V "Abecedě písniček" si každý najdete právě tu svou oblíbenou.
Vybrané písně jsou, jak název napovídá, seřazeny podle abecedy. Samozřejmě jako vždy platí, že každá písnička je spojena s nějakou zajímavostí o autorech nebo interpretech. Zpívá a slovem provází Šimon Pečenka. Délka pořadu cca. 70 minut.
 
ABECEDA PÍSNIČEK I

A – Až já půjdu do nebe, B - Babetta, C – Cikánka, Č – Čaroděj Dobroděj, D - Dajána, E - Eldorádo, F – Funiculi - funicula, G - Granada, H – Hello Dolly, CH – Chlupatý kaktus, I – Il canto, J – Jak ten čas letí, K – Kdyby ty muziky nebyly, L – Lady carneval

 

ABECEDA PÍSNIČEK II

M – Mám malý stan, N – Námořnickej bál, O – Oči sněhem zaváté, P – Paráda, Q – Que serra, serra ( Co má být má být ), R – Růže z Texasu, Ř – Řekni kde ty kytky jsou, S – Sladké hlouposti, Š – Šumařinka, T – Tam za lesem znám hospodu, U – Už z hor zní zvon, V – V ulici kde žiješ, Y - Yesterday, Z - Zbraslavská, Ž – Život je jen náhoda

NENÍ KAREL JAKO KAREL

Hudební program, kde hlavním vodítkem je právě jméno Karel vám představuje největší hity hned několika nositelů tohoto jména.
Můžete se těšit na velké hity zpěváků Karla Černocha, Karla Gotta, Karla Hály, Karla Hašlera, Karla Štědrého a Karla Zicha.
Ale to stále není všechno. Nesmíme zapomenout na hudebního skladatele Karla Svobodu a nebo třeba orchestr Karla Vlacha.
Živě zpívané písničky, které zcela jistě znáte a můžete si je zazpívat společně s průvodcem pořadu, zpěvákem a moderátorem, Šimonem Pečenkou. To vše spojeno perličkami a zajímavostmi ze života všech zmíněných Karlů.
 
Pořadem provede a zpívá Šimon Pečenka + 1x technický doprovod
Délka pořadu cca. 70 minut

FILMOVÉ STŘÍPKY

Obnovená premiéra oblíbeného komponovaného pořadu složeného z hudby stříbrného plátna a televizní obrazovky.
Písničky z filmů, seriálů a pohádek proložené vyprávěním o hercích, autorech písniček a zajímavostech z pořadů, kde se objevily.
Oproti původnímu pořadu z roku 2008 jsme rozšířili rozsah písniček a jejich pestrost.
V pořadu se diváci mohou těšit například na tyto písně:
1/  Směs písní Oldřicha Nového  ( UKÁZKA - Směs písní Oldřicha Nového )
2/  Směs písní Karla Hašlera
3/  Přednosta stanice
4/  CaK polní maršálek
5/  Hříšní lidé města pražského
6/  Směs písní z pohádek
7/  Jdi za štěstím
8/  Když jdou na mužského léta
9/  Když máš v chalupě orchestrion
10/ Tenkrát na západě
11/ Dobrou noc
a další

Pořadem provede a zpívá Šimon Pečenka + 1x technický doprovod

Délka pořadu: cca. 70 minut

 

HEZKY OD PODLAHY

Celý program je složený ze slavných hitů české dechovky. Zazní mimo jiných "Šumařinka", "Cikánka", "Zbraslavská", "Kdyby ty muziky nebyly", "Přes dvě vesnice" a ještě mnoho dalších.
Jak už se v našich hudebních pořadech stalo zvykem vše je spojeno mluveným slovem. Zajímavostmi, které jste o dechovce, o její historii a jejích známých protagonistech možná ani nevěděli.
 
Pořadem provází a zpívá váš starý známý Šimon Pečenka.
Délka pořadu: cca. 70 minut

HEJ PÁNI KONŠELÉ

- hudební pořad pro seniory věnovaný králi českých zpěváků, mistru Karlu Gottovi a jeho písním. K písním „Oči sněhem zaváté“, Kávu si osladím“,

„Lady Carneval“, „Hej páni konšelé“ a dalším přidá průvodce pořadem a zpěvák Šimon Pečenka také mnoho zajímavostí profesionální kariéry

zlatého slavíka Karla Gotta.

Délka pořadu: cca. 70. minut

PÍSNIČKY KARLA HAŠLERA

Hudební komponovaný pořad věnovaný králi české písničky Karlu Hašlerovi. Celým pořadem se prolínají veselé i smutné zajímavosti ze života Karla Hašlera. Dozvíte se, co ho přivedlo k písničkám, jak vznikly bonbóny "Hašlerky" nebo kolik písniček mistr napsal.

Část písniček je připravena podle originálních not z nakladatelství Karla Hašlera a Mojmíra Urbánka bez úprav.

Zazpívat si můžete mimo jiné písničky: Po starých zámeckých schodech, Kluci plešatí, Ručičky nebojte se, Za strahovskou bránou, Staré topoly či Písničku českou.

Délka pořadu cca. 70.minut

 

 


TROCHA KLASIKY

Opera, klasický muzikál a opereta - to je pojítko pořadu "Trocha klasiky". Známé střípky z klasických děl obohacené o zajímavosti o autorech, interpretech i předlohách.

V pořadu zazní například La Donna Mobile, Nessun Dorma, En Aranjuez Con Tu Amor, Granada, Funiculi Funicula a další...

Délka pořadu cca. 70. minut

 


PÍSNIČKY WALDEMARA MATUŠKY

Vzpomínky na kovboje patří zpěváku, herci a hráči na benžo o kterém kritici říkali, že má hlas jemuž uvěříte. Hity Waldemara Matušky a k tomu vyprávění veselé a zajímavé.

Zazní také Růže z Texasu, Jo třešně zrály, Tereza a další.

Délka pořadu cca. 70.minut

 

 

 

 

 

FILMOVÉ PÍSNIČKY

Hudební komponovaný pořad složený z hudby stříbrného plátna. V první polovině minulého století bylo krásným zvykem do každého filmu zařadit písničku nebo dvě, které se celým filmem prolínají.

Právě z těchto písniček, zajímavostí z natáčení a vyprávění o hercích je složený  pořad "Filmové písničky "

Zazní například: Dívka v modrém, Jen pro ten dnešní den, Přednosta stanice, David a Goliáš, Písnička česká ....

Délka pořadu cca. 70.minut

 

 

 

ADVENTNÍ / VÁNOČNÍ KONCERT ŠIMONA PEČENKY

Kouzlo nejkrásnější svátků roku přináší slavnostní atmosféru, ke které patří vůně cukroví, vůně kadidla a jímavé melodie.

Klasické skladby "Ave Maria", "Panis Angelicus", "Adeste Fideles" a mnoho dalších v podání uhrančivého barytonu Šimona Pečenky.

Délka: 30. -  60. minut